kihelus 18.01.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 38 aastane ning mul on viimastel aastatel pikka aega esinenud pidev kihelus suguelundite ja päraku piirkonnas, samuti on peanahal ja kõrvadel pidevalt palju kõõma.
Kunstliku viljastamise protseduuride raames kasutasin muuhulgas kahe nädala jooksul Crinone tupegeeli ja 2 korda päevas Prednisolon tablette.
Selle kahe nädalase ravi ajal kadus kihelus päraku ja suguelundite piirkonnas ja ka peanaha ja kõrvade kõõm. Kõik oli kõige paremas korras. Pärast ravi taastus endine olukord, kihelus ja kõõm on taas tagasi. Mis võiks olla põhjus ja kas see on ravitav? Millise arsti juurde peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere !
Herpesinfektsiooni puhul esineb küll kihelus ja villiline lööve suguelundite piirkonnas, kuid antud juhul muudab selle diagnoosi küsitavaks kaebuste esinemine pidevalt. Herpesinfektsioon kulgeb tavaliselt ägenemiste ja remissiooniperioodide vaheldumisega.

Löövet ja ketendust peanahal võib tõepoolest põhjustada psoriaas, aga on ka teisi võimalusi. Näiteks haigus, mille nimi on seborroiline dermatiit. Tegu on üsna sageli esineva haigusega. Seborroilise dermatiidi korral võib lööve esineda nii peanahal (näiteks kõõmana), kõrvade ümbruses kui ka päraku ja suguelundite piirkonnas. Lisaks võib lööve esineda kulmukaartes, ninaümbruses, selja ja rinna nn. higivoltides aga ka kaenlaalustes.
Seborroiline dermatiit on reeglina krooniline haigus , kuid raviga saab sümptome kontrolli all hoida.
Täpseks diagnoosiks ja ravisoovitusteks soovitaksin Teil pöörduda nahaarsti poole. Saatekiri pole vajalik.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus