Kael 28.09.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 36-aastane naine, kahe lapse ema. Mure nimelt seesugune, et mind häirib minu kael. Nimelt kui asetada nimetissõrm kõrvalesta taha olevasse õõnsusesse ja siis seda sõrme otse allapoole nihutada kust hakkab lõualuu...seal asuvad minul sellised kõvemad moodustised. Tean, et lümfisõlm see pole kuna viimane asub natukene tagapool. Tõsi, mäletan neid seal kogu oma elu. Kui kaela teatud nurga all pöörata ja ise peeglist piiluda siis miski ikka häirib, on selline munajas profiil teatud valguses. Ei nad valuta, pigem ise neid katsudes hakkab hellaks ja nagu tuikaks. Tõsiseid probleeme pole viimasel ajal esinenud, kuigi varasematel aastatel olid pidevad mandli-kurgu vaevused mis lõppesid alati antibiootikumidega. Külastasin selle tõttu ka kõrva-nina -kurgu arsti kes võttsi proovi aga lõikuseks põhjust polnud? Nüüd kui harrastan sauna lavalt mis iganes ilmadega vette minekuid sest saadik pole kurguhädasid minu jaoks olemaski! Nüüd kui vaatan teisi inimesi sellise pilguga siis näen turskemaid meesterahvaid kellel tundub ka midagi taolist olema või ongi nad kõrvade tagant sellised "hamstri" väljanägemisega nii eest kui tagantvaates. Kuid siiski kas see on teadaolev probleem või hoopis miskit tõsist? Kas perearst on selliste probleemidega kokku puutunud?
Vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Perearst peaks Teid nägema-katsuma-uurima. Siis saaks juba konkreetsemalt edasi minna ja selgitada vaevuse olemuse ja ravivajaduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi