Liigne vesi organismis? 15.12.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mu ema on 53 aastane ja tal pidevalt käed valutavad ja nii käed kui jalad on paistes, eriti soojade ilmadega. Ta elab eestimaa pisikeses linnas ja sealne perearst ei oska midagi öelda selle kohta. Soovitas vaid süüa õunaäädika kapsleid. Mina ostsin talle Artro Stopi (pole õigekirjas kindel) nimelist toidulisandit liigestele, aga liigse vee välja viimiseks organismist ei oska ma midagi osta.
Kas see võib viidata mingile haigusele? Kas oskate mõnda ravimit soovitada, toidulisandit või ravimtaime? Või mõne spetsialisti juurde pöörduda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Peaks ikka uurima küll. Kilpnäärme testid, liigespõletiku ehk rahvakeeles reumatestid ja neerutestid. Ka esmased südameuuringud.
Siis saaks ka edasi leida soovitusi, lahendusi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi