Ninaveresooned 02.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mureks on nina veresooned. Sageli jookseb nina verd ilma mingi mõjuva põhjuseta . Olen käinud sooni "kõrvetamas" 4 korda kuid siiani on efekt olnud minimaalne - s.t. peale "kõrvetamist" jookseb nina mõne nädala jooksul verd sagedamini kui tavaliselt ning seejärel on umbes sama pikk "rahulik paus" - mille järel toimub kõik uuesti otsast peale.
Kas peale ninaveresoonte "kõrvetamise" on ka midagi mõjusamat - või siis mõnda tugevama toimega kemikaali? Huvi pakuks ka alternatiivsed ravimeetodid (vitamiinid vms.)

Ette tänades,

Raul

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõrvetamine on vast kõige tõhusam. Oma prkatikas kasutan selleks triklooratseetikumi kristalle traatsondi otsas asetamiseks veritsevale soonekesele, selleks on ka hõbenitraataplikaator. Kõrvetamine on rohkem ninatohtrite rida. Kui veritsused on püsivad ja tõsised pean vajalikumaks verejooksude teiste põhjuste otsimist ja ravi. Soovitna nõu pidada nina-kõrva-kurguarstiga. Siinsamas portaaliski on kolleeg sel alal nõu andmas.
Head tervist soovides Madis Veskimägi