Tundlikus vasakul pool rinnus kaenla pool! 23.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vaevab probleem mis on kestnud juba peaaegu aasta.
Nimelt on mul vasakus rind tundlikum kui parem eriti kui õrnalt puutuda otsesest valu ei tunne kui pealekui siis kergelt. Aga kui pressida tugevamalt kaenla vahele kus vist kaa roided siis annaks nagu kergelt tunda ja peale selle pressimist ja katsumist läheks nagu rinnalihas pingesse nagu oleks turse aga otseselt silmaga nii ei näe vahel on päevi kus ei tunne väga sellist tunnet ja siis on päevi kus on eriti tundlik. Vahel annab tunda kaa seal vasakul pool ülaseljas kus on rinnakorv. Vahel kui füüsiliselt näiteks jooksen v hüppan on pärast imelik olla nagu oleks liiga teinud endale. Liikuda saan ilusti ja teen tavapäraseid toimetusi siis otseselt tunda ei anna kui midagi väga rasket ei tõsta. Aga see mure on juba pikalt ja ma ei mõista millest. Otseseid muid sümptomeid pole ei palaviku sellest ega söögiisu puudumist. Vahel hommikuti ärgates kui nagu hakkan midagi tegema siis tunneks nagu oleks lihased külmad või midagi sellist ja siis veider aga kui rohkem aega liigun jaa teen miskit siis nagu otseselt ei tunne häirivalt. Vahel mingis asendis istudes on kaa selline tunne et tahaks kaenla vahelt siluda v rinda masseerida. Magada ise saan mudiu ilusti magades ei tunneks nagu midagi et olekv kui keeran end paremale poole siis on nagu kergem olla ei häiriks üldse aga saan kaa vasakul pool magada aga tunnen et nagu oleks tundlikum see kaenla ja rinnapoolne koht. Mäletan kui see probleem algas eelmise aasta juuni/juuli kuus siis vahel kaenla vahele selliseid valusähvakaid mis olid kerged ja seda päevas mõned korrad. Aga nüüd neid valusähvakaid enam otseselt ei ole enam löönud aga mure on endiselt alles. Oskate öelda kas ma peaks kuhugi pöörduma v mis seda võib põhjustada ma ise kardan et olen võib-olla midagi rasket tõstnud mis on selle vea mulle põhjustanud. Terve selle aja mis mul see probleem olnud on pole üldiselt tervis endal halvenenud ega miskit. Kui oskate midagi soovitada oletada siis oleks väga tänulik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui ka vasakul seljas abaluu taga on valulik koht, on tõesti võimalik seljast lähtuva roietevahelise närvi ärritusseisund seoses lülidevahelise väikese liigese nihkega. Siis võiks pöörduda kiropraktiku poole või tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika