Aastaid kestnud seljavalu piinades elamine 02.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu digiloos on kirjas:
Kõikidel tasemetel fassett-liigestes mõõdukas artroos. L4/L5 diski kerge kummumine spinaalkanali suunas. L5/S1 diski tsentraalne protrusioon u 6 mm võrra 15 mm alal. Vasaku L5 ja S1 juured co-joined ja väljuvad koos vasakust neuroforaamenist, pitsumist ei ole. Kas oskate öelda mis see kõik täpselt tähendab ja kui hull seis on?

Mul on iga aasta paar korda selline aeg kus olen täiesti pikali 1.5 nädalat. Valu võtab jalad alt ära, seista ei saa, istuda vaevaliselt saab. Püsti ise ei saa. Kõik liigutused väga valulised. Füsioteraapia ei aita, neuroloog Valgas ja neurokirurg Tartu ei osanud muud öelda kui, et "ära siis elu lõpuni üle 10kg asju tõsta." Ei ole üldse raskeid asju väga tõstnud, alati hoolikalt ja jalgadega tõstes. Kas nendele diagnoosidele on ravi? Mida teha?

Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjas on toodud vaid uuringu tulemuste kirjeldus, läbivaatuse andmed puuduvad, seega mingeid järeldusi teha ei saa. Ära siis tõsta - see ei ole diagnoos. Digiloos peaks olema ka neurokirurgi läbivaatuse kirjeldus ja diagnoos ja ka ravisoovitused. Asja võib täpsustada ENMG uuring, millele vajadusel suunavad nii neuroloog kui ka neurokirurg.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika