äge neuroborrelioos väikelapsel 25.03.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kysin, lootmata asjalikku nõu enam saada.
Aga äkki saab.
Last hammustas puugivastne juulikuus.Ei mingit laiku ega probleeme.
Detsembris kadus tal nö jalg alt ära. Mitu päeva lihtsalt tippis käia pisikeste sammudega. Tundus et tal oli valus, klammerdus sülle.
Kõndimine vaikselt paranes. .
Seejärel yks päev ei suutnud ta pead pöörata.
Perearst arvas et gripi tysistus. Me ei olnud mitu kuud haiged olnud. Ema saab ju aru kui perearst on valel teel.
Kael sai ise korda.
Järgmine pauk: laps lõpetas kakamise. Söögiisu kadus samuti. Kakamiste vahe pikenes 4-5 paevale. See pole seletatav, miks igapaevane kakaja niimoodi muutub. Kaka oli savipall, kõva. Perearst soovitas toitumist muuta ja mikrolaksi anda.
Mulle hakkas aga tunduma et midagi on tegemist seotud asjadega, millel yhine nimetaja- närvid.
Ja järgmine pauk- näohalvatus. Perearsti sõnul tikid.
Läksime emosse.
Äge neuroborrelioos ja meningiit.
Me olime raisand 2-3 nädalat, surudes alla oma instikte ja uskudes perearsti..

Laps sai veeniravi 2 ndl.
Kakamine taastus, käimine läks ilusamaks, soogiisu sai korda.
Nyyd on moodas 2 kuud.
Kakamise vahele hakkas tekkima taas vabu paevi.
Siis juba 2 paeva. Kaka on taas kõva. Mikrolaks ei toimi- kaka tuleb alles jargmine paev ja endiselt savikuulina. Seejarel teine laar plahvatusena, nagu olekskorgi eest sra saanud. . Ja jalle koik otsast peale , et kaka on kova.
Perearst soovitab taas toitumist.
Ma tunnen oma last. Ma toidan teda oigesti. Ja ma tean et looduse poolt, kui koik on oige, kakab ta tihti ja vaevuseta. Asi pole toidus, vaid soolikate töös ja ilmselt toidumassi liigutamises.,
Maolen tydind peaga vastu seina tagumisest ja ekspertide uskumisest, asi pole , gripis, allergias, stressis ega milleski muus ettekaanded, asi on narvides. Ma juba motlen omal kael antbiootikumide ostmisest kuskilt venemaalt voi tyrgist vms, aga enne kui ma uhhuteele lähen,
sooviksin kysida, kas lapse soolestikutöö saab yldse enam toimima? Perearsti arvamus on et peale antibiootikumikuuri asi taastub pikaldaselt. Aga tal juba taastus. Miks läks tagasi hulluks, tapselt samasuguseks kui enne haiglat?
kas 2 ndl veeniravi oli ikka piisav kui mujal maailmas tehakse 2-4 ndl? osade teadusartiklite pohjal samal ajal tehtav näonärvihalvatuse ravi pidavat vähendama borrelioosiravi toimet. Koik mis ma olen ise juurde uurinud, on arstidele nagu tume maa. Ma nagu ei tohiks midagi ise teada ja oletada. See poleju lahendus, et teeme protokolli jargi ravi ara ja kui tulevad uuesti tagasiloogid, siis ytleme et ei ole voimalik, teil on ilmselt mingi muu jama. Ei ole ju. Sobib nii hasti mustrisse. Tegu pole aegajaltkõhukinnisusega, mis on normaalne, vaid see on stabiilne kohukinnisus.
mis ma teen ?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Need küsimused on jõudnud kahjuks valele aadressile.
On mitmed eriarstid, kes on lapse probleemidega tegelenud ja Teie kirja alusel ei saa ma paraku probleemidele lahendust pakkuda,

Heade soovidega,
Kjulge