Küünarnuki valu 24.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Detsembri lõpus ma tassisin parema käega hästi rasket kotti ja mu 3aastane laps toetas ka oma jõuga koti peale.
Käest käis raksatus.
Mõtlesin, et tõmbasin lihtsalt käe paigast ära ja paari päevaga saab terveks.
Pereõde soovitas erinevate kreemidega määrida ja võtta valuvaigisteid.
Ma täpselt ei tea kus mul valus on, sest kui ma küünarnukile toetan ja sõrmiliigutan, siis ma ei tunne valu ega ebamugavust.

Valus on siis kui pean parema käega näiteks 500ml pudelit tõstma, kätt kõverdan või teen iga päeva toimetusi. Läbi valu ma koristan.
Kui ma tõstan asju kahe käega siis mul valus pole.

Uuringuid mul tehtud pole.
Umbes nädal aega olen võtnud Etoxib ja ortoosi kasutanud.
Siiani on sama seis. Ortoosi ma olen vahepeal ära võtnud kuna käsi hakkab surisema ja tunne on et veri ei saa liikuda.

Ma ei tea kas see on oluline, aga mu käed hakkavad surisema sellistel olukordadel kui ma käe toetan diivani peale.

Kui ma kükitan ja tahan püsti tõusta, siis see pole nii kerge, kuna tunnen, et põlv läheb liigesest välja.
Kunagi oli mul vesi põlves.
Närve mul kontrolliti ma arvan, 5a tagasi, kõik oli korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käte suremine, valu küünarliigeses ja põlves on tingitud erinevatest probleemidest- küünarliigese valu tõenäoliselt painutajalihase kõõluse vigastusest tingitud põletikuseisundist mis tõenäoliselt põhjustab valu üsna kaua. Käte suremine võib olla tingitud kitsast närvikanalist randmeliigese piirkonnas ja põlvevalu seoses varasema liigeskõhre vigastusega. Selgus saabub vaid arsti vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6748591