Diagnoositud artriit ja vajalikud röntgenid? 08.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Kaks aastat diagnoositi artriit HLAB27 labakäte kaudu ja kaks sõrme konges ja punased.
Nüüd tenkis varvastes ja labajalgades, kannas ja selgroo juures valu juba ca kuu. Seljavalud ca 4 aastat kestnud ja serge skolioos.
Labajalgadest theta raid 1 pilla, miks?
Probleem, et art ei lisanud rohkem röntgen ülesvõtteid ja tuisend probleem jäävad ju niimoodi tuvastama, kui mul seljas kõige suuremad valud.
Samuti ütles reumatoloog, et polenta mul jalgades middags.
Aga leid oli- Vasakul 4. varba DIP liigeses vähesed artrootilised muutused, liigese servades väikesed osteofüdüid.
Palun abi, kudas ma saan teised röntgtenid ja Teie kui teise arsti arvamust antud probleemis.
Isegi röntgen läbi viia ütles, et oleks pidanud labast 3 pilti tegema, eri suunas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ka uued Rö pildid näitavad liigeste vananemise ja taandarengu tunnuseid mis aga tihti mingeid erilisi vaevusi ei pruugi põhjustada. Samas HLA B27 antigeeni ( iidne pärand Neandertaallastelt) olemasolu veres viitab võimalusele et liigeste valude ja muutuste probleemi põhjus võib olla autoimmunne - s.o. organism võib ise oma kaitsejõududega rünnata teie liigeseid. Tõenäoliselt saatekirju kõikide valutavate liigeste pildistamiseks ei anta, küll aga saab neid teha ise makstes. Probleemi põhjuse peaks selgitama reumatoloog, aitab aga vaid regulaarne liikumine ja harjutuste tegemine.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika