Jõusaalis käimine sobilik? 05.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen rohkem kui 5a vaevlenud igapäevaste alaseljavaludega. Iga natukese aja tagant on ka suuremad seljavaluhood, mis kestavad kuni paar nädalat korraga. Selle aja jooksul olen teinud palju erinevaid analüüse, protseduure ja senimaani on pandud mitmeid erinevaid diagnoose või öeldud, et kujutan valu ette. Käisin lõpuks Confidos MRT uuringul. Uuring tehtud sakroiliakaalpiirkonnast.
Vastus MRT-lt: L4/5 ja L5/S1 diski signaal langus, esineb diski väljakummumine. L5/S1 diski tsentraalne bilater subartikulaarne protrusioon. Tsentraalkanali kerge ahenemine, mõlemal pool neuraalkanalid kerge ahenemisega, stenoose ei ole. Fassettliigese muutusi ei ilmne. Seljas diskopaatia, tsentraalkanali ja neuraalkanalite ahenemine.

Edaspidist ravi jälgib reumatoloogi sõnul neuroloog, kuid otsest diagnoosi või suuniseid peale valuravi/füsioteraapia ei saanud. Seetõttu tekkis küsimus, et kas selle MRT vastuse alusel soovitaksite edasi käia jõusaalis? Teen trenni suurtemate raskuste ja kangidega, kuid peale trenni on selg alati ajutiselt tavalisest valulikum. Püüan aru saada, et kas edaspidi peaksin tegema kardiot ning kergemat trenni või antud juhul pole probleem ka raskustega trenni teha.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlast tuleb vältida raskuste küljelt tõstmist ja kangi sikutamist, kuna L5/S1 diski nihe võib süveneda tekitades valu, tuimuse ja vahel ka nõrkuse labajalas ja sääres - siis tuleb juba opereerida.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6748591