valus nahk 17.01.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ühe jalasääre peal on nahk valus. Kui ei puutu ja riideid pole, siis ei tunne midagi, aga kui puudutada, siis tekkib nagu kõrvetav/põletav tunne. See tundlikus kestab umbes kuu või 2 , siis lihtsalt kaob. Tekkib jälle täitsa suvalisel hetkel. Mitte millekiga seostada ei oska. Vahel tekkib paremal, vahel vasakul jalal, erinevate kohtade peal, umbes käelaba suurune koht. Silmaga näha pole mitte midagi. Kunagi pole kahel jala korraga.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvikahjustus, mis põhjustab põletustunnet on tavaliselt püsiv., tekitajaks sageli diabeet. Mööduvad tunded võivad olla seoses B12 vit. puudusega, mõningate naha seenhaigustega, jalgade vereringehäiretega jne. Arstile tuleks pöörduda siis kui tunne on alles tekkinud ja püsib.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika