Peavalud paremal pool 30.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Viimased pea aasta aega on olnud peavalud. Peavalud süvensid siis kui põdesin 2022 augustis koroonat, kui oli väga tugev peavalu, mis algas silmade tagant. Nüüd aasta aega hiljem on mul parempoolne peavalu, mis tavaliselt algab silma tagant ja läheb edasi otsmikku. Käisin ka silmaarsti juures, et teha kindlaks, et silmaga ei ole midagi viga. Kõik oli korras. Olen käinud ka perearsti juures murega ja teinud vereproovid, mis oli korras, va väike aneemia-mille olen saanud rauaga preparaatidega korda. Peavalu tavaliselt lõpeb õhtul ära, saan ilusti magada. Aga vahepeal jätkub peavalu hommikul edasi, mis süveneb suuremaks valuks. Valuvaigistina kasutan Dolmeni, mis minu puhul aitab kõige paremini, kuigi väga tugevat valu nad ei võta ära. Pean samuti ka peavalu päevikut-kuus on ikka 3-4x valusi. Kas teui võib olla migreeniga?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline ongi migreenivalu, eriti kui ka mõni lähisugulane on hädas peavaludega alates noorest east. Migreenipeavalud ägenevad ja sagenevad seoses ärevuse ja depressiooniga, siis lisanduvad ka peavalud seoses kaelalihaste pingeseisundiga. On olemas spetsiaalsed ravimid nii hoogude katkestamiseks kui ka ennetavaks raviks - tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika