sõrmede tuimus, nägemise halvenemine 12.07.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes pool aastat tagasi tundsin esimest korda ostukeskuses, et silme ees hakkas virelema ning suundusin autosse puhkama. sõrme otstest hakkasid nagu sipelgad ülespoole jooksma. seda on juhtunud veel mitmeid kordi. hiljuti nt kui silmad olid fokusseeritud ühele asjale taldrikul, siis 10cm eemal teist asja ei näinud.

Täna hommikul ärgates haarasin telefoni ning nägin ekraani lünklikult. sellele järgnes vasaku käe sõrmede tuimuse kasv näpuotstest kuni poole küünarvarreluuni. tugev peavalu. eelmisel päeval puhkasin. hetkel õrn nohu.

kogu olukord on korralikult ära ehmatanud. olen muidugi Eestist eemal olnud juba üle poole aasta ning parasjagu filipiinidel. on olnud viimasel ajal ka stressi või isegi väikest depressiooni. varasemalt olen arvanud, et migreen vms.

mida olukorras teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi võib siiski tegemist olla migreenihooga. Asja täpsustamiseks tuleks siiski pöörduda silmaarsti ja ka neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika