Lakkamatud peavalud 12.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on alates käesoleva aasta juulikuust IGA PÄEV pea valutanud. Ärkan peavaluga ja lähen magama peavaluga. Valu ei kao apteegist pärit ravimitega (katsetatud paracetamol, solpadein, dolmen, nalgesin, ibumetin) Aeg-ajalt tundub, et valu läheb peale rohuvõttu vaiksemaks, aga uimasus peas ei ole kordagi kadunud, lähedale nägemine udune. Iiveldamist on olnud, oksendamist mitte. Peavalu on liikuv – vahel tunnen nagu kitsas müts või kiiver oleks peas, vahel on valu kuklaosas. Ei oska millegagi seostada. Elukvaliteet on madal, tööl käin „hambad risti“ ja pereelus suudan osaleda minimaalselt. Tekkinud on ärevushood.
Valu ei ole sõltuv päevastest tegemistest, kuigi pikema (pingelisema) päeva lõpus olen rohkem väsinud ja uimane. Pere-ja tööelu on rahulik, üleliigse stressi üle ei kurda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringutest on aju MRT korras, kergeid muutusi esineb aga kaelalülides. Kas olete olnud kontaktis teid läbi vaadanud ja uuringule suunanud neuroloogiga - nemad peaksid oskama anda ka ravisoovitusi. Kui ei, tuleb pöörduda kolmanda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika