Närvivalu? 25.10.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin küsida nõu, kas tegemist võib olla roietevahelise närvipõletiku/närvivaluga või peab mujalt põhjust otsima.
Valu vasemale poole rinnakusse tekkis umbes 6 päeva tagasi. Esialgu oli rohkem rinnanäärmes või seal all. Eelnevalt olin teinud trenni kolmel päeval järjest, jõutrenni, mida pole pikalt teinud. Seostasin trennijärgse pingutamisega, kuid 6 päeva on möödunud ja valu siiani olemas. Küll aga on see liikunud asukohaga, praegu peaksin seda kirjeldama, siis on selline tunne nagu kopsud valutaksid. Eile kiirgas ka valu vasakusse kätte sõrmedeni välja. Ibuprofeeni olen võtnud paaril korral, mitte regulaarselt, kuid olulise efektita. Täna tajun valu veidi ka seljal, abaluude piirkonnas. Ei imeta enam, laps on 7 kuune. Perearst ei ütle midagi, kuid et kannatada ja ehk möödub. Ise suudan muretsemisega end üle mõelda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Rinnavalu võiks olla põhjustatud roietevahelise närvijuure ärritusest seoses probleemiga selgroo rinnaosas (võikese liigese nihkumine seoses jõuharjutustega). Kätte ja sõrmedesse kiirguv valu lähtub aga selgroo kaelaosast. Soovitan vältida edaspidi tõsteid kangiga kaelal, Võiks vältida jõuharjutusi mõne nädala, vajadusel valuvaigistid. Valu tavaliselt kaob vähehaaval. Kui probleem püsib tuleks tulla läbivaatusele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika