Krambihood vasaku käe kahel sõrmel 16.10.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Nädalavahetusel oli korralik ehmatus. Vasaku käe eelviimane sõrm kiskus vastu peopesa kõveraks, tekkis lihaskramp ja meeletu valu käes. Krambi sain lahti alles teise käega sõrme lahti kiskudes. Ca poole tunni pärast oli teine krambihoog, seekord vasaku käe pöidlal.,Samamoodi kiskus meeletu valuga sõrm kõveraks, lahti suutsin mõningase raskusega murda teise käega, sest vasak käsi ei kuulanud sõna. Kas peaksin tundma muret ja pöörduma arsti poole või on tegu mõne aine puudusega organismis? Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti tuleks kontrollida K, Na, Mg , samuti B12 vit. ja foolhappe sisaldust vereseerumis. Kui seal kõik OK tuleks teha ENMG uurin käte närvidest - suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.