Püsiv rindkerevalu 25.08.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 7 kuud tagasi hakkasin tundma valu vasakul pool rindkeres ja ka abaluu all. Valu on rândav, kord rinnaku keskel, siis rinna all, kaenla all, abaluu all jne. Kuid kōige rohkem rinnaku keskel ja rinna all. Vahepeal on ka rind ise valulik. Perearst kahtlustas närvipõletikku ja määras valuravi retseptiravimiga. Paariks nâdalaks see toimis kuid siis oli valu tagasi.
Valu on pidev kuid rohkem lööb välja kummardamisel ja nt autosōidul kui olla nn kössis olekus. Soovitati määrida diclac kreemiga ja vōimelda ja venitada mida ma pilaatese treeningul niikuinii teen. Mōju polnud ning juuni alguses oli rinnaku keskel valu nii tugev, et pöördusin EMO-sse. Tehti EKG, vereproovid-kōik olid korras ja mäârati valuraviks Ibumetin 3x päevas, nädalaks. Mōnevōrra valu leevenes kuid ei kadunud. Juuni kuus on tehtud ka mammograafia ning rinna ultraheli-leidudeta.
Olukord segab igapäevaelu ja vahelduva eduga vōtsin Ibumetini kuid tundsin, et see pole lahendus.
Sel nädalal pöördusin taas perearsti poole, põhjuseks ikka valu rinnakus ja rinna all. Valu on pigem tuim ja pidev, vahepeal ägdam ja justkui seestpoolt, sâhvatusi ei esine. Valu ägeneb ka pikaajalisel püsti seismisel kus on tunne, et rinnus surub ja surub justkui roided kokku. Valu leeveneb kui heita pikali. Saadeti rindkere röntgenisse-kõik korras. Soovitati diclac plaastreid ja soojakotti, et närvipōletik ongi pikaajaline ja ravi aeglane.
See määrimine ja plaastrid toimivad väga lühiajaliselt. Kui kaua siis selline närvipõletik vōib kesta ja kus ta siis täpselt asub kui valu on rändav? Kas võib olla tegu millegi muuga? Kas on ka mingeid tegevusi, harjutusi mida peaks vältima, et valu leeveneks ja üldse kaoks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiks proovida kiropraktiku abi. Kui valud püsivad neuroloogi konsultatsioon ja vajalikud lisauuringud.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika