Kas epilepsia ravimite tarvitamine meesterahval mõjutab kuidagi laste saamist? 01.08.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu elukaaslasel (mees, 33 a.) on diagnoositud epilepsia ning ta tarvitab juba aastaid igapäevaselt ravimeid Orfiril Long ja Carbalex Retard. Küsiksin, et juhul kui meil peaks tulevikus tekkima soov lapsi saada, siis kas ja kuidas need ravimid võivad mõjutada sperma kvaliteeti ja üldse viljastumist? Kas on reaalne oht mingite väärarengute tekkeks? Olen lugenud, et näiteks naispatsiendi puhul on rasestudes need ravimid väga vastunäidustatud, aga huvitabki see, et kuidas on siis, kui meespool neid tarvitab?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Siiani ei ole uuringutes kinnitust leidnud epilepsiaravimite kahjulik mõju meesterahva spermale ja viljastatud järglastele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika