"sipelgate jooksmine" koljul 25.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp dr Pajosi!
Mõned aastad tagasi võimlemisel pead pöörates käis valusähvatus läbi paremal pool peas, mis andis vahete-vahel teatud liigutuste juures tunda. Nüüd on aga lisandunud sipelgate jooksmise tunne samas kohas. Mulle tundub, et sipelgate tekkimine on seoses erutumise või muretsemisega. Kas see on midagi, mille pärast peaks muret tundma?
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sipelgate tunne viitab närviärritusele või närvikahjustusele. Võimalik on kaela ülaosast lähtuva kuklanärvi ärritus seoses kaelalülide ja diskide muutusega. Soovitav on vältida pea asendit ja liigutusi mis tunnet põhjustavad. Soovitav ka teha rö. pildid kaelalülidest ja tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika