Jalg sinine ja paistes peale kaela traumat 14.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selline et 2021 mai kuus oli mul kaelatrauma, viienda lüli murd mille asemel nüüd siis “bolt”. Trauma järgselt olin paremast keha poolest halvatud, varvastest sõrmedeni. Tundlikus alles. Tundlikus nõrk vasakus pooles aga liikumine korras. Talve tulekul hakkas mu parem jalg koguaeg siniseks ja paiste minema, kohati muutub väike varvas nii tuimaks, et ei tunnegi seda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljaajukahjustusest tingitud jala halvatuse korral häirub peale jala lihaste töö ja nahatundlikkuse ka naha ainevahetus (troofika), mis teeb naha vastuvõtlikuks infektsioonidele (sagedamini seenhaigused), tekivad lööbed (ekseemid), immunoloogilistest häiretest tingitud nahavärvuse muutused, nahaverevarustuse häired jne. Soovitan dermatolooogi (nahaarst) konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika