Ravim Algocalm 31.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .Küsin ravimi ALGOCALM kohta. Perearst määras mulle seda ravimit võtta 3 koda päevas ja võin võtta kaks kuud. Olen nüüd ühe kuu juba võtnud, kuid paremaks eriti ei ole läinud. Nimelt kahtlustas arst kolmiknärvi põletiku, kuid lõplik see deagnoos ei olnud. Ma ei kahtle oma perearsti teadmistes, kuid mind pani muretsema siiski lugedes ravimi infolehelt , et seda ravimit võib võtta ainult kolm päeva. Perearst ütles, et võin kaks kuud võtta, kuni haigus ise rahuneb. Tegelikult on ju Algocalm valuvaigisti ainult, mitte haigust raviv ravim.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Algocalm sisaldab kodeiini ja paratsetamooli ja on tugev valuvaigisti. Tavaliselt see kolmiknärvi haiguse korral ei aita, kui teil aitab, on tegemist muu valuga. Pikalt seda võtta ei ole soovitav.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika