Vastus 16.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .

Siin alloleval lingil eelnev kirjavhetus Teiega.

https://www.kliinik.ee/neuroloogia/id-6/noustamine?question=87558

Vastus Teile. Jah hooti löövad valud vasakule poole istmikunärvile ammu juba. Kui veel meenutada siis ennem seda dets 2020 oli pikalt mul paremal jalal kukekannus. Peale türotoksikoosi see kadus. Aga kui kõik algas. Siis väga pikalt terve keha surises üleni, vappumised, pulss kiire . Hetke olukord sellinne , et õrnalt mõlemad tallaaalused surisevad. Aga pulssi kiiret päeval ei esine.Aga just kui lähen magama õhtul. Viskan pikali. Siis keha mootor hakkab tööle. Tunnen alajäsemetes mõlemates ja kätes kiiret pulssi. Vasaku käe peopesas kindel koht tihti tukslema hakanud. Ennem on kehas tukslemisi olnud igalpool. Hetkel aint peopesal.
Millele võib vihjata see magaminnes kiire pulss kätes ja jäsemetes? Kui mul kõik see algas siis ka oli kiire pulss kiiretest liigutustes nt lume rookimine ja koertega jooksmine , kui tulin tuppa istusin jalad ja käed tudisesid.Praegusega on rahulikum. Ööd olid mitmed kuud magamata. Otses mõttes oli tunne, et lendan voodist otse kosmosesse. Kas see ei viita POTSILE? Kas minu kirjutatu kuulub ikka neuroloogia alla? Ja kas võimalik, et see läheb ise üle pikapeale? Lihtsalt võtab kauem aega? Mida ise ära teha saan? Ja arvatavasti kui see kõik juhtus minuga , see tekitas tohutult ärevust ja see lisas hoogu juurde. Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevusseisund põhjustab läbi ajuregulatsioonihäirete mitmesuguseid erinevaid vaevusi ja tundeid. Uuringud nagu kompuutertomograafia siin selgust ei too. Vajalik on külastada neuroloogi õige diagnoosi ja ravisoovituste saamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika