Lapse peavalud 08.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen mures oma 6 aastase tütre pärast, tüdruk saab veebruari alguses 7a . Lapsel käivad vahel valusööstud peas. Sellist asja pole, et pea valutaks konstantselt mingi tund aega, korra on valu ja siis läheb ära. Toon näite - käib iluvõimlemise trennis, seal selline harjutus, et tuleb end silda visata, siis lõi lapsel pähe valu kui oli ''silla'' asendis. Teine näide- hüppas diivanilt põrandale ja lõi pähe korraks valu . Kolmas näide - teeb voodi peal saltot ja lööb pähe valu. Sellised hootised valud on tal olnud juba aastaid, esimest korda selle probleemiga käisime arstil kui ta oli 3a . Käisin temaga ka oma rahade eest MRT uuringul kuna ükski arst meid sinna ei saatnud, ning mina siiski muretsesin, see oli siis 28.07.2020 ning radioloogi vastuses selgus et kõik on korras, mingit patoloogiat ei ole . Laps ka pidevalt kurdab väsimust, eriti just kui on pikalt telefonis olnud ja videosi seal vaadanud, siis ütleb et ma olen niiii väsinud. Selliseid hootisi valusid ei esine igapäevaselt , vaid vahetevahel . Kahjuks ei ole ma peavalupäevikut pidanud . Käime ka endokrinoloogi juures, kuna lapsel diagnoositud enneaegne puberteet. Kahtlustan lapsel ka terviseärevust, kuna ta on väga murelik iga pisemagi asja pärast. Minul on samuti endal lapsest saadik peavalud, ja mul on ka diagn. pingepeavalud. Muidu on laps väga kraps ja käib eelkoolis, iluvõimlemises . Valu ei ole nii tugev, et laps midagi sellepärast tegemata jätaks, või et see ta elukvaliteeti mõjutaks. iiveldamist,oksendamist ega muid kaasuvaid sümptomeid ei ole . Mis võiks olla selliste peavalude põhjuseks ? Kas oskaksite palun aidata .

Murelik ema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui perekonnas ka teistel esineb hootisi peavalusid, võib tegemist olla varaste migreenivaludega, mis tavaliselt algavad siiski peale 10 eluaastat. Kas on olnud varasemaid kaelavigastusi - sageli on lühike torkiv valu seoses kuklanärvi ärritusega. Suurt osa mängib ka krooniline ärevus, mis on pingepeavalude oluline põhjus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika