Valu ja ebamugavustunne 06.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Mure on olnud juba 4 aastat. Nimelt 4 aastat tagasi hakkas alaselg valutama, olen käinud röntkenis, kompuutris aga väidetavalt kōik korras. Pōhjuseks olevat füüsiline töö, mida ma ka usun. Kuid umbes aasta hiljem hakkasid küünarnukkid valutama, hiljem puusad ja nüüd ka pōlved. Valu ei ole tugev ega terav. Pigem lihtsalt väga ebamugav tunne. Teeb enesetunde väga halvaks. Ka peapiirkonnas ehk aju ümbruses on imelik tunne nagu tajuks,kus aju asub. Mōni päev on hea olla aga siis tuleb jälle tagasi ja nii pidevalt. Tööd tehes on hea, pigem just ebamugavus vabal ajal. Viimase kahe kuuga hakkasid ka liigesed ragisema. Kōike seda suht keeruline seletada. Hakkab natuke vaimsele tervisele, tekitab ärevust.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hulgiliigeste valud noores eas viitab reumaatilise haiguse võimalusele. Perearst saab määrata vastavad põletikunäitajad vereanalüüsides ja suunata vajadusel reumatoloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika