Peavalu 11aastat. 23.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist.

Mina olen patsient , ning minul oli viiruslik mengingiit.

Aastal 2010. augustis nakatusin viiruslikku meningiiti, mis raviti välja peale mõningast haiglas viibimist. Kuid jäid kõrvalnähud, nimelt mul on 11 aastat pea valutanud.

Käib hooti, enamus ajast pea valutab. Magada saan küljel, sest kukla peale ei tohi toetuda, survestab ja tekib valu. Mütsi kandes tuleb jälgida, et müts oleks kerge, sest muidu survestab kukalt. Kukalt tuleb hoida, et kukal tuult, külma, märga, survet, pinget, ekstaas jms ei saaks. Sest kohe põhjustab see peavalu.

Tihti on valud nii tugevad, et ei suuda kontakteeruda lähedastega ja silmade liigutamine teeb valu, eredus/ valgus, heli jms teeb haiget.
Valu halvab kogu pea ja keha.
Ülejäänud ajast halvab kukla osa ja oimu kohad, ning silma tagused.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Meningiidi põdemine tavaliselt hilisemaid peavalusid ei põhjusta. Hootine peavalu teismeeast viitab hoopis migreenile. Peavalusid võib ägestada kaelalihaste pingest tingitud kuklanärvide ärritus. Vajalik on neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika