Kas haigus võib olla neuroloogiline? 26.10.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu haiguslugu suht pikk aga diagnoosita. Ei tea kas teie oskate midagi arvata. Aasta tagasi septembris läksin Norras esmaabisse, kust suunati haiglasse, tugevate seljalihaste krampide (piki selga mõlemalpool selgrookõrval), valu kiirgus kergelt ka vasakule poole alakõhtu. Krambid olid hooti, nagu lihas tõmbuks kokku aga olid nii valusad, et ei suutnud seista, valu jalga ei kiirgunud. Pissida tahtsin tihti ja palju.
Arvati neere aga CT rőntgen näitas, et kõik korras, samas selja patoloogiat ka ei arvatud olevat. Sain morfiini mida ei talunud, sain sapivalu laatsed valud (mul sapp eemaldatud).Algul őeldi, et see valu pole morfiinist, pandi kaks annust veel peale kuni olin kägaras. Lõpuks űks arst tuli ja meenus,et kellelgi oli varem sarnane reksioon olnud. Siis viidi mind järelvalvesse,őősiti pidin ikka valuvaigisteid paluma selja spasmide pärast ja kolmas päev kirjutati mind haiglast välja. Enni välja kirjutamist lõid torked vasakusse alakõhtu. Mind kirjutati siiski välja aga sain kutse gűnekoloogile. Gűnekoloogiliselt oli muidu korras aga avastati suuruses 4,5cm tsűst. Juunis olude sunnil tegin tablettiabordi ja mulle kirjutati cezarett minipillid. Olen proovinud kõike aga miski ei sobi. Arvan ise tsűst tekkis nendest minipillidest kuna sellist probleemi pole varem olnud. Sisemise ultraheli aparaadigs vajutades oli ka sakrumi piirkond valus. Nii, mind saadeti koju tagasi. Olin kodus suurtes kõhuvaludes nűűdseks. Sain aja Ct rőntken kõhuuring, seal avastati 5,4cm tsűst oli reputeerunud ja vaba vedelik oli vaagnapõhjas. Mina lõpetasin pillide võtmise, enesetunne parem aga terve alakõhuvalud jätkusid, kogu keha enesetunne väga halb, peavalud, alumise vererõhu tõus, kerge palavik. Peale esimest kahte kuud kaalutõus +10kg.Arvati endometrioosi, kirjutati uuesti cerazette minipillid pandi aeg laproskoopia opile. Keha oli tablettidest paistes ja halb, lõpetasin enne oppi need. Laproskoopial ei leitud midagi, kõik oli ilus. Siis kirjutati, et äki ebatűűpiline endometrioos millest pole ma kűll midagi kuulnud. Suruti taas ras.vas.pille aga keeldusin seekord katekooriliselt. Ultraheliaparaadiga sacrumi piirkonda vajutades ikka terav valu. Sain ka taas uue CT röntken kontrolli, kõik oli korras, lihtne tsűst oli neerupeal aga see pidi tavaline olema ja ka vaagnast tsűstivedelik oli kadunud. Selle kõige vahepeal kukkus ka silmanägemine mis muidu stabiilselt oli -0,5 siis nűűd -1,75, silmad ka väga kuivad. Tekkisid taas juurde uued sűmptomid őised ärkamised sakrumi ja istmiku valude pärast. Selleks ajaks olin täheldanud, et kõhuvalu ja turse tekkis peale liikumist. Kõhuvalu asukoht põhiliselt nűűd all paremal ja ka argajalt naba all, peale liikumist, harva liikumise ajal nt.peale mingit aegs kõndimist lőőb terve kõhu valusaks ja paiste.Arst saatis fűsioteraapiasse, seal suruti sõrmedega kõhule kus testiti iliacus lihast, see oli väga valus, valu kiirgus sakrumi ja rohkem ma end tűkk aega liigutada ei saanud. Lugesin ja uurisin, see iliacus täitsa loogiline, seotud ju ka piri lihastega mille asukoht seal, mis valudega haiglasse esimest korda sattusin.Fűsioterapeut tegeles veel mõned korrad minuga aga igakord oli seis hullem kui sealt välja tulin. Ta arvas, et peaks siseorganeid kontrollima. Perearst kirjutas mu taas sisse haiglasse, kus kontrolliti taas vaid gűnekoloogiliset, kõik oli ilus aga valud vajutades sakrumi piirkonda. Kirjutati taas välja ja saadeti saatekiri peensole MR-rőntken ja jàmesoole koloskoopiasse. Sinna ootan kutset nűűd aga kas soole probleemid annavad tunda peale liikumist. Lisaks sellele on liigesed valutama hakanud. Űhe sõrme liiges valutab aga teised on valusad katsudes. Suurevarba liigesed on kõndides valusad. Põlved ragisevad ja trepil liigeldes valusad. Aluminevererõhk ikka kõrge. Sõrme liigeste juurde tekkinud aegajalt vesivillid ja suhu alfid ja igemed veritsevad kergelt hambaid pestes. Nűűdseks on rahulikult olles kõhuvalu väga rahulik, väga kergelt all paremal aegajalt annab tunda aga peale liikumist lőőb täiesti paiste ja valusaks, siis tekib ka űldine kehvem enesetunne ja kerge iiveldus. Tűhjakõhutunnet ka ei taju enam kergelt, võin vabslt sűűa" hommikust" kl viis õhtul. Viimasel ajal ka paremapoole kaela lőőb kinni, valus ja ei saa keerata pead ag see vb ka olla, et enam ei ole ma nii liikuv kui varem. Vahepeal taandunud migreen on ka tihe kűlaline. Sacrumi piirkond ikka tuikab. Mul on olnud varem ja nűűd mõned korrad, ei tea kas see seos hetke olukorraga või mitte, tasakaalu häired ja vahest nagu kaotad sekundiks taju. Raske seletada (vaatan kuhugi keeran pead ja see hetk nagu must). Unustasin siin varem kirjutada, selja MR tehti ja 5 lumbago on muutustes aga asetseb ilusti. See juba aastaid tagasi tekkinud. Ma ei tea kas see mis mul on vb neuroloogiline olla aga ei oska ka arvata kellelt uurida

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Liigesevalude pärast võiks konsulteerida reumatoloogiga. Neuroloogilist probleemi, v.a. ärevushäire ei paista olevat.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika