Kas tõesti ärevus 03.07.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kael ja lõualuu valutanud pikemat aega, juba aastaid. Vahepeal tarvitasin Alventat, sain elada, aga valud olid ikka. Motlesin, et lôpetan ravi ära, kuna kaalu tuli aina juurde. Siis tekkisid jälle vaga hullud arevushood ja kaelavalu on caljakannatamatu, samuti lõualuu. Hakkasin 7 juuni cipralex 10mg votma, aga pole mōju tunda. Röntgen kaelast oli korras ja edasi neuroloog ei uurinud midagi. Ütles, et kahe korva vahel kinni. Kas tôesti voib kaelavalu olla arevusest nii suur, et seda püsti ka ei suuda hoida?! Enam ei tea , mida teha või kuhu pöörduda

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaela ja kaelast lähtuvate peavalude sage põhjus on krooniline kaelalihaste pinge mis on aga otseses sõltuvuses närvisüsteemi seisundist. Ravi on kompleksne ( valu ja põletikuvastased ja lihaslõõgastavad ravimid kuuridena, vajadusel antidepressandid, lisaks ravivõimlemine, massaaz). Tulemused on sageli head.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika