Peopesades imelikud kôrgemad kühmud 07.06.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
môlemale peopesale tekkinud sellised kôvad kôrgemad kühmud, mis on näha ka pildilt. Sôrmi väga sirgeks panna ei saa siis lööb peopesadesse tugevad valud. Olen terve elu teinud ehitustööd ja kas asi vôib olla tööriistade hoidmisest, kuidas ma peaksin edasi käituma, et sellele mingit ravi vôi leevendusta saada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asi ongi käte ülekoormusest tingitud. Tõenäoline on sõrmede painutajalihaste kõõlustuppede krooniline põletik. Kui asi edasi läheb, on tagajärjeks võimetus mõnda sõrme liigutada. Tuleb minna kirurgi - ortopeedi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika