Diagnoosist ei saa päris hästi aru ja mis edasi? 02.06.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul hakkas mingi aeg tunda andma valu seljas all paremal pool.
Tehti UH ja avastati,et neer allapoole vajunud natukene,seega saadeti röntgeni.
Selle vastus oli selline :
Kirjeldus: Rö-gramm lülisamba lumbaalosast kahes sihis- nimmelordoos on süvenenud, lordoosi nurk 67 kraadi. Esineb kerge kaarjas kõverdus vasakule, nurk 6 kraadi, mas.ba L2/3 kõrgusel. 5 nimmetüüpi lülikehaga lumbaalosa. Lülikehad on tavalise kõrgusega, tagumisel ühtsel joonel kuni L5. Esineb L5 antelistees 4 mm ja jääb kahtlus, et kaarejalakesed L5/S1 kõrgusel ei ole intaktsed- seega ilmselt tegemist spondülolüüsiga. Ahenenud on veidi L4/5 lülivahemik. L2/3st distaalsele vähene intervert. liigeste artroos. Järeldus: spondylolysis L5 scol. reg. lumb. sin. I st. osteochondrosis reg. lumb. discopathia L4/5 prob.
Seda lugedes tekkis minus endas hirm. Perearst ,aga ütles,et alustaksin taastusravist.
Iga päev töstan pea 2 a last. Enne seda röntgenit oli mureks vaid see paremal all seljas olev valu ja ka pimesoole kohapeal olev vahelduv torkiv valu.
Ma ei ole sportlane,kuigi jooksen möödukalt kevad/ suve ja sügishooajal. 3 raseduse ajal olen juurde vötnud pea 25 kg ja selle ka hiljem edukalt alla saanud ja enne normaalkaalu taastumist pole jooksmisega alustanud.
Minu küsimus on ka see,et kas ma vöin hetkel ikka edasi jooksmas käija? Kuni antud diagnoosisni käisin,aga enam pole julgenud minna.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kaebusi selja poolt ei ole, tuleb nende tekkimise vältimiseks just tegeleda kõhu ja seljalihaste tugevdamisega, võimlemisega, jooksmisega. Vältida kangi ja raskuste tõstmist.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika