Tugev korduv ülaselja- ja kaelavalu. 03.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan, sest piinlen juba 17ndat päeva ülaselja-ja kaelavalude käes.
Esimene episood oli tegelikult juba 2012. aastal, mil hakkas kaela ebamugavusega ja valuga pihta ja oli ka tugev valulik lihaspinge abaluu all, mis kiirgas närvivalu vasakusse kätte ja sealt rindu, mis tekitas ka raskusi hingamisel (pitsitas kinni). Kutsusin kiirabi, sest paanikas arvasin, et on südamega probleem. Ei olnud.
2019. suvel oli taas episood, siis jaanuaris 2020. Jaanuaris käisin ka taas kiirabis, sest valu oli hullem kui kunagi varem. Mis imelik, see liikus ülaseljas. Kord oli probleem abaluu-vasak käsi-rind-hingamispiiratus (mis tekitas omakorda ärevust ja probleemi ägenemist). Siis muutis kohta ning liikus kaelast veidi allapoole selgroo juurde ja tekitas tunde nagu oleks mul selgroog sõna otseses mõttes katki (nutsin ja hoidsin kahe käega seda nö "koos"). Valud olid jubedad ja ükski valuvaigisti ei aidanud, sõin lisaks ka lihaselõdvestajaid. Lõpuks kuidagi taandus veidi. Nüüd märtsis tuli taas tagasi. Käisin kiropraktiku juures 4x, tundus nagu rahuneks, kuid siis tuli koroonakriis ning ravi jäi pooleli. Nüüd olen olukorras, kus olen kannatanud 17 päeva ilma ühegi hea päevata. Algas kaelavaluga, sealt edasi on taas liikunud mööda ülaselga edasi-tagasi. Kuidagi olla ei saa, valu on jube. Kuna ibuprofeen ei mõju mulle millegipärast, olen võtnud Dolmenit, mis imelikul kombel mõjub paremini. Lisaks söönud lihaselõdvestajaid. Ema saatis mulle suures hädas ka endale kirjutatud 50mg-seid Tramadoli, kuid ma tundsin end suts halvasti, kui seda proovisin? Nüüd leidsin EMO arsti poolt jaanuaris välja kirjutatud ravimi Etoricoxib Teva, kuid ei tea, kas peaksin seda ikka kasutama praegu? Ja kui kaua võin ma kasutada neid lihaselõdvestajaid ?
Olen õpilane ja istun tõepoolest palju, kuid olen ka liikuva eluviisiga.
Ma ei oska enam midagi teha, sest mul ei ole aimugi, mis mul viga on ja kuhu peaksin oma murega pöörduma?
Lisasin ka jaanuaris tehtud kaelapildi, mida keegi pole veel siiani üle vaadanud. EMOS tehti kopsupilt (vist) ja sealt selgroog tundus okei.
Palun palun aidake!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla probleemidega seoses lihaspingega, kaeladiskide kahjustuse või kaasasündinud anomaaliaga. Konkreetseid soovitusi kirja teel anda ei saa. Vajalik on läbivaatus, uuringutega tutvumine, vajadusel lisauuringud. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika