Ebaselge KT ja MRT vastus 08.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Millele viitab antud leid vasakul tagumises etm.rakus väike kroon. põletikule sobiv varjustus? Mida võiks edasi uurida minu sümptomitega? Millisele põletikule antud leid viitab?

Teostatud uuring: KTUPE001 Peaaju kompuutertomograafia natiivis¦Peaaju, koljupõhimik, ninakõrvalkoopad, silmakoopad, temporaalluu natiivis. Hinnakoodid: 7990, 7976 x 4 22.12.2019 21:30 HANSO, INDREK: Teostatud uuring: KTUPE001 Peaaju kompuutertomograafia natiivis;Peaaju, koljupõhimik, ninakõrvalkoopad, silmakoopad, temporaalluu natiivis.Hinnakoodid: 7990, 7976 x 4Uuringu nimetus: PEAAJU NATIIVUURING KT LEID: INTRAKRANIAALSEL verdumisi ega ekspansiivseid muutusi ei ilmne. AJUVATSAKESED: dislokatsioonita, normipärased. AJUPARENHÜÜM: koldeid ega muid struktuurimuutusi ei ilmne. EKSTRATSEREBRAALSED LIIKVORIRUUMID normipärased. KOLJU aktuaalse leiuta; vasakul tagumises etm.rakus väike pehmekoetihedusega varjustus D 8 x 6 mm;sutura metopica (anat. variant.).EKSTRAKRANIAALSED PEHMED KOED iseärasusteta. Muud uuringuga kaetud piirkonnad/struktuurid aktuaalse leiuta. KOKKUVÕTE: aktuaalse leiuta;vasakul tagumises etm.rakus väike kroon. põletikule sobiv varjustus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist kroonilise põletikuga vasakus põskkoopas - kinnitab LOR arst. Ajus on väikesed kahjustuskolded seoses väikeste veresoonte haiguse või mikroembolitega ( südame rütmihäired?) Nägemislangust ega peavalusid need ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika