Jalgade ja käte lihased lähevad nõrgaks, kärbuvad 20.08.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, viimase aastaga jalgade ja käte lihased nagu kaovad. Ei saa öelda, et ma ei ole füüsiliselt aktiivne, aasta tagasi käisin kaks korda nädalas jõusaalis ja basseinis ujumas, töötab aias, niidan muru ja füüsilisest tööst kõrvale ei hoia, kodus on ka trenažoorid olemas, kus vahetevahel teen trenni. Hakkasin märkama, et kaob jalgades jõud . On raske trepist ülesse minna, pean kindlasti käsipuust kinni hoidma ja ennast aitama või toetun kätega põlvedele ja lükkan ennast ülesse. Väga imelik tunne, et otseselt midagi ei valuta, jõudu ei ole. Käisin perearsti juures, lasin vereproovi teha, mis ei näidanud vitamiinide puudust, peaegu 60aastase naise kohta täitsa OKEI. Võtsin neuroloogi numbri septembri lõpus. Tahaks teada Teie arvamust. Olen kuulnud ka vitamiinide B12 ja D puudust.
Tänan vastamast.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Toodud andmete põhjal ja ilma läbivaatuseta ei ole võimalik konkreetselt vastata. Soovitan neuroloogi vastuvõttu.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika