alahuule tõmblemine 26.03.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mureks väike probleem: nimelt hakkab vahepeal alahuul kontrollimatult tõmblema, mis tekitab väga ebameeldiva tunde. Millest see tekkida võib ja kas seda on võimalik kontrolli alla saada (mulle tundub, et mitte).

Aitäh!

30 a. naine

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

tere,

Põhjuseks, miks tekivad periooditi näo väikeste/ miimiliste lihaste kontrollimatud tõmblused, on enamasti ülepinge ja tihti ka üleväsimus.

Ravimit selle leevendamiseks ei olegi. Alustada tuleks aga oma päevakava ülevaatmisest.Kui leiate, et enamuse ajast täidab seal töö ja sellega seonduvad probleemid, leidke aega rohkem puhkuseks, värske õhus viibimiseks ja sportimiseks.

Kui eelpoolnimetatu mingit efekti ei anna, pöörduge oma arsti poole, kes võib lisada ka medikamntoosse ravi rahusti või unerohu näol, kuid see olgu ikka varuvariandiks.

parimate tervitustega,

Teie arst.