Peavalu, kaelakangus-migreen? 01.02.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen hädas juba pool aastat peavaludega. Juulis hakkas järsku tugev pulseeriv, torkiv peavalu, mis esines vasakul peapoolel. Valule lisandus tugev survetunne pea, mis häirib tohutult siiani. Mõni päev valu ei ole, ainult tugev surve. Suvekuudel valutas kohati vasak silm ja kõrv, isegi kuulmine oli häiritud.
Neuroloog arvas, et tegu on aurata migreeniga. Raviks sain indometi valuvaigistid, amitriptüliini ja lyricat. Kohati ravimid aitasid ja ka valud vähenesid.
Sügisel tekkis lisaks taas lisaks peavalule ja survetundele ühel hetkel ka kaelakangus paremal poolel. Mitmetel päevadel on olnud ka iiveldust ja süda paha, oksendanud ei ole.

Survetunne/valud on olnud nii tugevad, et segavad igapäevaelu ja toimetusi. Süvenevad füüsilisel koormusel, st. igasugune treening on olnud siiani võimatu. Magades valu ei ole olnud.
Teise neuroloogi juures sai teostatud peaaju MRT. Radioloogi vastus:

Ajuvatsakeste suurus, kuju ja asetus ning kortikaalvagude ja ekstratserebraalsete liikvoriruumide konfiguratsioon normist ei erine. Ajukoes patoloogiliseks hinnatavat MR signaali muutust ei tähelda. Intrakraniaalset ekspansiivset protsessi ei esine. Vas. põskkoopas ja etmoidides on limaskest ebaühtlaselt paksenenud. ARVAMUS/SOOVITUSED Orgaanilist patoloogiat peaajus ei ilmne. Rinosinusiit?Pt on tegemist aurata migreenidega, mille provotseerivaks faktoriks võis olla sinusiit.

Mõneks ajaks valud kadusid ja käisin kiropraktiku ja füseoterapeudi juures, kes aitasid kaelavaludega.
Peale mitmekordset visiiti tekkis taaskord pähe (seekord pealaele ja otsmikukohale, terve pea ulatuses) valu. Lisaks "kiilus" kael kinni, füseoterapeut arvas, et tegu kaelalihaste ja sidemete põletikuga.
Pöördusin uuesti perearstile, kes kirjutas välja neurontini( 2 nädalat min)ja arcoxia(7 päeva). Arst pakkus välja, et tegu võib olla post-herpeetilise neuralgiaga.
Praegu olen võtnud neurontini 1 nädal. Kas tõesti pean võtma seda rohtu ligi kuus kuud, et valudest vabaneda?

5 a. tagasi oli ka kergem peapõrutus vasakul peapoolel (kukkumisest)Minestamist/oksendamist ei olnud. Sai tehtud samuti peast pilt ja oli korras.

2017.a. juunikuus olid samasugused valud, nagu praegu (ilma kaelakanguseta) ca. 2 nädalat, kuni kaelale (vasakule poole) tekkis sügelev villiline moodustis (herpes). Perearst kinnitas diagnoosi ja sain raviks valtrex 500mg ning xefo rapid 8mg.
Valud peale seda ravikuuri kadusid ja kadus herpes kaelalt.

Nüüd on valud aasta hiljem tagasi ja püsinud juba pool aastat. Ei tea enam mida teha või kelle poole pöörduda. Elukvaliteet on kordades langenud. Varem tegin aktiivselt sporti ja olin muidu terve, ka tööstressi või istuvat tööd on minimaalselt. Mida mina ei mõista - kuidas ükski ravim ei ole aidanud? Ei taha enam ühtegi ravimit sisse süüa ka, sest tekib hirm juba mida nende ravimite tarbimine võib tervisele tulevikuks teha...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Herpesviirus kahjustab närvi mis on sageli põhjuseks kroonilisele valule peas ja kaelas ka aastaid peale sündmust. Kui neurontin aitab, tuleks seda jätkata.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika