Kliinikud Saksamaal 24.11.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mulle on pandud diagnoos "pudential neuralgia caused by the thethered cord syndrome which is caused by lipomeningomyelocele" ehk siis pikaajaline seljaajukahjustus ja sellest tekkinud suured närvivalud (S1-S2 tasemel), mis kiirguvad kolme alakeha osasse. Mitmed seljaoperatsioonid on loonud olukorra, kus seljaaju on armkudemes kinni ja närvid on hakanud venima. Eesti valukliinik leidis, et närvide külmutamisel pole mõtet ning võiks olla abi liidete vabastamise protseduurist, mida Eestis ega Soomes ei tehta. Rootsi Europainclinics vastas eitavalt epiduroskoopia tegemise osas ja soovitas jätkata medikamentidega ravi. Kas on siiski olemas Saksamaal erakliinikuid, kes seda protseduuri võiksid ette võtta? Kuidas saada nendega kontakti? Kas eraisikute pöördumisi üldse võetakse arvesse või peaks nendega kontakteeruma valuraviarst? Kas on olemas kliinikuid, kus ollakse nõus tegema invaliidistavaid operatsioone kui enam ükski muu asi ei aita?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui dgn. on õige, on tegemist seljaaju ja selgroo kombineeritud arenguhäirega. Operatiivset ravi teostavad vaid neurokirurgid, nemad vast oskavad ka juhendada spetsialiseerunud kliiniku leidmiseks välismaal. Ravi kohta, teadmata kasutatavate ravimite annuseid ja kõrvalnähte, on raske kirjaga soovitusi anda.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika