Suured vaevused 08.11.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23 aastane noormees. Siuke mure, et ülaselaseljas valud sellised ükskord nagu teravusvalud teinekord ülaselja keskosas selgroo täpselt kõrval selline suruv pingeline valu mis on väga ebameeldiv. Vahest levinud paremasse rinna väga tugeva terava torkega ja peale seda ei saanud olla kuidagi oli väga valus edasi võtsin valuvaigisteid mitu ja õrnalt aitas ainult. Kaela eespool valus, katsudes pole valus, vahest väga väsinud kaela eesosa ja süües väsib ära kiirelt vahest. Lihased tõmblevad igas kehaosas, vahest väike lihaseoa vahest suur tükk lihast ja mitmest kohast korraga ka. Eriti puhkeasendis annab tunda magama väga ebameeldiv jääda. Olnud see juba kaks kuud mul. Muidugi mul on ka ärevushäired 5a olnud ja kohati paanikahäired. Tahaks teada millest tingitud võib see olla. Või mis potensiaalsed haigused võiks olla. Panin neuroloogi juurde aja aga see alles mitme kuu järjekord.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ärevushäire võib põhjustada palju erinevaid vaevusi kõikjal kehas, sealhulgas ka mööduvaid valusid. Ravi saamiseks tuleks pöörduda perearsti või psühhiaatri poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika