Silma ees nagu hõõgniidi kujutis, siis läks üle uduseks laiguks ja sik-sakid ääres 08.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Esimest korda täna niimoodi- hommik, tuju nagu hea, jõin kohvi ära, söönud ei olnud. Lähen koeraga välja, enestunne ok. Siis tajun et silme ees nagu hõõgniidi kujutis oleks olnud-siis kui vaatad lampi ja siis mujale ja jääb selline hele laik. Lähen ikkagi õue, katsetan-mõlema silmaga ühtemoodi-kui ühe paned kinni , see laik ja teise paned kinni, ikka see läik. Laigu ääres sik-sakid-heledad. Läksin paanikasse, kartsin et tuleb insult või ma jään nüüd pimedaks. Mingi aeg see heledam laik, kadus aga sik-sak jäi. Tulin koju tagasi, paanikahoog ka, vaatan et täitsa virvendab. Sis võtsin Xanaxi ja nuuskpiirtust, umbes minuti-kahe pärast kadus see asi silme eest ära. Xanaks kindlasti ei jõudnud mõjuda. Kokku kestis mingi 15 minutit. Sain lisaks ka paanikahoo loomulikult. Tarvitan Paroxetini 15mg 1x hommikul (juba 8 aastat), siis võtan Amlodipini 5mg hommikul ja Valsacor-i 80mg õhtul (kuidagi on nii kujunenud), magneesiumi tsitraat, tsinki, Dvitammini ja Bvitamiinide komlepksi. Kõik 1 kapsel päevas. Niipalju kui vereproove tehtud, on korras. Viimati 2 kuud tagasi, oli HgB 103, muud asjad korras. Kolesterool korras, suhkur korras, kilpnäärme asjad ka olid korras. Momendil on kõik tavaline.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist oli tüüpilise migreenihoo nägemisauraga, mis vahel esineb ka ilma järgneva peavaluta. Reeglina ei ole see ohtlik.