Seismine ja istumine häiritud 23.01.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab mure jalgadega. Nimelt ei suuda ma ühe koha peal seista, sest põlvedesse ja põlve ümber olevatesse lihastesse, nii üles kui alla tekib sekunditega raskustunne ja tuimus, mis on nii häiriv, et tekib tunne justkui jalgade üle kaob kontroll. See möödub kohe, kui istun ja jalad puusa kõrgusele tõstan. Ka ei saa ma istuda muul moel kui ainult jalad sirgelt üles tõstetud, sest tavapäraselt istudes pea hakkab valutama ja tekib veider survetunne peas, samuti hakkab nägu õhetama ja enesetunne läheb kehvaks, see juhtub u 5-10 minutiga. Kõndimine ei valmista probleeme, siis on enesetunne hea. Kõik see algas pärast kukkumist oktoobris, vigastasin rängalt mõlemat põlve (oli verevalumid, muhud) ja kaks nädalat ei saanud korralikult liikuda. Perearst välisel vaatlusel midagi ei tuvastanud.
Mul on ka veresoonelaiendid, mis vajaksid korrigeerimist, aga survesukki ma kahjuks ei talu, tekib peavalu, õhupuudus ja halb enesetunne. Vererõhk on normis 80/120, vereproovid korras (raud, põletiku- ja maksanäitajad), süda terve, kaal normis. Perearst arvab, et probleem on minu peas, sest näidud on korras. Mul on 18 aastat tagasi eemaldatud munasarjad ja emakas, ka on mul diagnoositud skolioos.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esmalt tuleks konsulteerida ortopeediga, kuna probleem tekkis peale traumat. Kui põhjust ei leita, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos