Lülisamba muutused ja sport 15.11.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Röntgenbildi alusel on mul selline diagnoos.
Hinnakoodid: A7916, A7907RÖ-leid:NIMMELÜLID:Lumbaallordoos tavaline, skolioosi ei ole. l5 anterolistees ~6 m ulatuses, defekt pars interartikularis´es. Lülikehad kõrguse poolest on iseärasusteta, jälgitavad mõned sermised spondülofüüdid. Fassettliigesed on sklerootiliste kontuuridega, mõne fassettliigese liigespinna servas on luuline juutdekasv. Lülivahemik L3-4 on mõõdukalt ahenenud. Kerge ahenemine on ka L5-S1 lülivahemikus. ARVAMUS: degeneratiivsed muutused lülisamba nimmeosas. L3-4 mõõdukas osteokondroos. L5 tõeline anterolistees.
Accession number:HRAPRG1171101007
Minu küsimus on,kas ma võin selle seljaga mängida 2x nädalas saalihokit?Mängus on kiirendused ja järsud peatused,mõõdukad kehalised kontaktid,järsud ja tihedad pöörded ülakehaga.Kui ei,siis millised spordialad oleksid soovituslikud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi esineb nimmelülide nihkumine seoses lülidevahelise liigese vigastusega. Vajate kohest ortopeedi konsultatsiooni. Vältige seni füüsilist koormust.

Dr. Ain Pajos