4. aastasel tüdrukul tegevuse lõpetamisel kätevärin 24.10.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist Lp. Dr. Ain Pajos!

Küsimus järgmises: minu tütrel (4 aastane) tekib käte värin kui ta lõpetab tegevuse: näiteks paneb endale ise toitu taldrikule potist, kui lusikas jõuab oma taldrikusse, mõlemas käes tekib värin (treemor), korraks. Varem seda ei olnud nii tihti, nüüd aga märkan, et suhteliselt tihti tekib just tegevuse lõpetamisel. Me oleme vene rahvusest, suhteliselt emotsionaalsed. Alguses mul tekkis mõtte, et äkki on mingil määral sellest tingituna, et kuna vanus veel selline, ei oska oma tundeid ja emotsioone väljendada. Aga nüüd olen veidi segaduses, olen üritanud teda tegevuse lõpetamisel julgustada, kiita... Kuid väristab ikka. Kas peab pöörduma spetsialisti poole, või muretsemiseks ei ole põhjust?

Tänan ette! Parimat, Tatjana!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla perekondliku ehk nn. essentsiaalse treemoriga, aga kuna tegemist on väikelapsega, tuleks minna lapsega lasteneuroloogi vastuvõtule muude võimaluste välistamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika