Südame puperdamine ja iiveldus 21.09.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure on siis selline, et iga kord pärast söömist hakkab iiveldama. Ja vahest tekib ka selline tunne nagu tahaks pilti kaotama hakata. Tihtipeale hakkab ka süda tugevalt lööma, nii et tunnen igat oma südamelööki. Trepist üles käies võtab hingeldama ning südame jälle puperdama.
See on kestnud umbes juba poolteist nädalat ja pole veel üle läinud.
Enne seda tegin intensiivselt trenni 7 päev nädalas ning vähe aeroobset, juues enne trenni pre-workouti mis sisaldab palju kofeiini. Ja pärast trenni proteiini ning massilisa.
Muidu töötan Norras iga päev ehitusel.
Mõnel päeval on enesetunne parem, mõnel halvem.
Graafiku järgi saan ma alles 2 nädala pärast eesti sõita. Sooviks teada saada, mis võib probleemiks olla ja kuidas seda leevendada kuni võimalik Eesti arsti juurde minna.
Peaks veel mainima et sellest ajast kui see algas tunnen istudes valu selja ülaosas vasakul pool. Seistes nagu väga hullu midagi pole. Võisin ka treeningu käigus mingi lihase ära tõmmata.
Olen ka mõne korra trennis veel käinud, aga siis pole nagu hullu väga midagi olnud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks treeninguga pidada paar nädalat vahet ja minna südamekontrollile (EKG).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika