Vanad verevalumid ajupildil 22.03.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kaks aastat tagasi oli moment, kus mul algas õhtul äkki tugev peavalu oimukoha lähedal ja mõne aja pärast oli peas selles kohas väike lõhkemise tunne. Tundsin kohe ka seda, just nagu natuke vett valguks sellesse kohta. Mingeid häireid tunnetuses jms ei olnud.
Nüüd hiljuti kannatasin jälle peavalu all (olen seda üldiselt vähe oma elus tundnud) ja ühel hetkel oli tunne, justnagu lõhkeks pisike veresoonte ahel pealae piirkonnas. Pea käis pärast ringi ja oli tunne, et kaotan kohe tasakaalu ja kukun selili. Läksin pikali, pealaes ja justkui pea keskel oli imelik, justkui n-ö vatine tunne. Pöördusin kiiresti arsti poole, tehti kompuutertomograafia - pildi järgi öeldi, et tundub, et kõik on korras. Kuid siiski pakkus mulle arst, et võiksin teha ka MRT ajust, sest siis on ka veresooned paremini näha. Ta arvas, et antud juhul võis mul olla tegemist verevarustushäirega ajus. Täpsemaks diagnoosiks soovitas siiski MRT-d - seda võimalust plaanin ka kasutada, kuid MRT-ni on veel mitu nädalat aega.
Täna hommikul oli vasak labakäsi surnud (kuigi ei maganud selle käe peal) ja ka vasak kõrv oli lukus ja kohises väga tugevalt. Seda pole varem mul olnud. See kõik kestis ärgates kokku umbes 10 minutit.
Tahaksin uurida Teie käest järgmist: kas MRT pildilt võib välja lugeda ka vana(d), juba ammu, nt 2 aastat tagasi olnud verevalumi(d)?

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vanad verevalumid oleks kindlasti näha ka juba tehtud kompuutertomograafial. Ilmselt on peavaluks muud põhjused. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika