Verevedeldaja insuldihaigele 09.12.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Enne kui oma küsimuse esitan, kirjutan veidi eellugu. Minu emal (82) oli 2aastat tagasi kerge verevarustusehäire peas, mille tulemusel määras neuroloog talle Eliquis 2,5mg. Raviarstütles, et see on ravim, mida ta kindlasti võtma peab. Poole aasta pärast ema loobus sellest rohust ja kahe kuu pärast oli tal insult, mille tulemusena on ta praegu vasaku kehapoolega halvatud, neelamisraskused ja segasuse hood. Ka peale insulti, kui haiglast välja kirjutati, ütles neuroloog, et ta peab kindlasti Eliquisi võtma. Emal on ka südamerütmihäired. Kuna ema ei olnud võimalik kodus hooldada, siis paigutasin ta hooldekodusse. Lepigus oli, et hooldekodu tasub kõigi ravimite eest, kuid nüüd selgus, et meie teadmata on emal rohud maha võetud. Talle ei anta enam verevedeldajat. Eelneva jutu põhjal küsin: kas insuldihaigel võib ära jätta verevedeldaja? Kas see ei tekita ohtlikku olukorda ega soodusta uue insuldi teket?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Südamerütmihäirete ja eelneva ajuinfarktiga haigetel on verevedaldaja igapäevane tarvitamine hädavajalik kui ainus tõhus võimalus ennetada uut ajuinfarkti.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika