MRT 19.08.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
18 a noormehe kaebuseks üleüldine puutetundlikkuse alanemine. Läbiviidud peaaju ning lülisamba kaelaosa magnetuuring natiivis, selgitamaks demüeliseeriva haiguse võimalikkust (lähisugulasel sklerosis multiplex). Uuringu vastuses seisab küsimust tekitav muutus.
Ajukoes selgeid patoloogiliseks tõlgendatavaid signaalimuutusi ei sedasta. Paremas hemisfääris subkortikaalsel valgeaines on paar väikest FLAIR sekvensis hüperintensset ebaspetsiifilist signaalimuutust.
Corpus callosumis või infratenoriaalsel signaalimuutusi ei sedasta. Demüeliniseerivale haigusele viitavaid radioloogilisi muutusi ei eristu.
Millest võib olla tingitud eelnevalt nimetatud muutus valgeaines, millist mõju avaldada, milline selle kulg ning kas ja millist tähelepanu see vajaks tulevikus?
Mis võiks olla veel puutetundlikkuse alanemise põhjuseks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalusi on mitmeid ja täpse vastuse saamiseks tuleks tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591