kas epilepsia?kas peab rohtusid sööma? 07.05.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul oli 2,5 aastat tagasi une pealt krambihoog, viidi haiglasse, uuriti, MRT, CT peast ja EEG. Kõik olid korras. Väga hull eluperiood oli ja üleeelmine õhtu sai sõbranna sünnipäeval joodud ka kõvasti. ÖÖtööd olen teinud 20 aastat. Nüüd jälle öösel krambihoog, eelnevalt mitut antibiootikumi võetud hamba pärast ja Ibumetiine 400.seid u. 8 ööpäevas, pool aastat enne seda ööpäevastes valvetes tehtud u. 250 või 260 h. kuus. Uuringud jälle korras. Kas pean hakkama ravimeid sööma või ootan veel, muudan elustiili jne.Või ravimitega neid enam ei tule?Olen 38, tahaks veel elada ja vahel ka pidutseda, aga nende ravimitega ei või ju midagi...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nn. idiopaatilise epilepsiaga mis on pärilik soodumus hoogudeks, on tavalislt healoomuline, algab teismeeas. Hood võivad olla üksikud, seoses magamatuse ja tugeva stressiga. Asja aitab selgitada EEG uuring peale magamata ööd.
Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos