kätes tuim tunne ja valu 08.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen soomes 10aastat koristus alal tööl olnud,alates novembri lõpust algasid sõrmedes ja peopeas valud ja käed surevad.Öösiti ärkan pidevalt valutõttu ja käed on küünarnukist sõrmeotsteni tuimad,aegapidi käsi raputates hakkavad nad surisema ja veidi ajapärast saan ka sõrmi liigutada,kui üritan käsi rusikasse suruda on peopesas väga tugev valu.Eestis mul ravikindlustust ei ole,sest olen soomepoolel tööl ja ka kindlustatud,veel teeb olukorra raskemaks see,et olen 24 nädalat rase ja seetõttu ei tehta soomes mulle ka mingeid uuringuid ja ei ole määratud ka mingit tõhusamat ravi,arst soovitas valutõttu võtta buranat.Töötervishoiju arst on määranud küll paariks nädalaks haiguslehele ja füsioterapeudi konsultatsioonil sain mõned harjutused mida teha,kui need suuremat leevendust pole toonud.Olen pannud ööseks randmetele pipraplaastri ribad,see paneb käed kuummama ja saan mõnda aega magada,kuid randmetel muutub nahk helleaks ja peab 3-4päeva taas vahet pidama.Kas raseduse tõttu pole tõesti mingit ravi? Kui pöördun eestis tasulisse arstiabisse neuroloogile,palju see siis maksma läheb?Olen suures mures,kuidas imikuga toime tulla,kui käed ei toimi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käte suremise põhjus on tõenäoliselt närvide pitsumine randmeliigese sisepinnal olevas kanalis, mis on tingitud kätega tööst ja liigeste ebaõigest asendist nii töö kui magamise ajal. Asi võib paraneda kui kanda randmetel spetsiaalseid langette, mis väldivad käelaba painutuse ja sirutuse.

Tel . 6 748 591
Dr. Ain Pajos