Alaselja valu,puusaliigesevalu(parem) alla välja. 05.10.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen hädas oma alaselja valuga ja parema puusaliigesega.Äge valu juba 3 nädal.Käisin 16-23 sept matka reisil ja kohe mõjus rohke kõndimine ja mäest üles ronimine.Röntgen tehtud lülisamba nimmeosast 2 suunas:Viis nimmetüüpi lüli.Kerge kõverus vasemale.Lülikehade tagaservad on ühel joonel.Luuline lülisambakanal tavalise laiusega.Lülikehade kõrgus ja kuju normipärased L5/S1 lülivahemik kitsenenud,lõpp-plaadid pikenenud.SI-liidused iseärasusteta.Luude struktuur ühtlane,tavaline.Kokkuvõte:Osteochondrosis I/s.
Ja röntgen puusaliigesest otse Liigesepilud ühtlase tavalise laiusega.Liigesepinnad siledad.SI-liidused veenva haigusliku muutuseta.Luude struktuur ühtlane,tavaline.Pehmete kudede vari on iseärasusteta.Niudeluu tiibadel mõõdukad entesopaatiad.Kokkuvõte:Entesopaatia.Käisin puusaga ortopeedil Rein RAIE jutul,tehti kenaloogi süsti,ei aidanud,see oli veebruaris.Ja kaelast ka tehtud pilt:Lordoos tavaline.Lülikehade tagaservad ühel joonel Luuline lülisambakanal on tavalise laiusega.Lülikehade kõrgus ja kuju normipärased.C5/6 lülivahemik madaldunud,lõpp-plaadis pikenenud.Luude struktuur ühtlane,tavaline.
Pre-ja paravertebraalne pehme koe vari ning õhuteed on normipärased.Kokkuvõte:Osteochondrosis cervicalis.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu kiirgub allapoole põlve säärde või labajalga, on tegemist seljast lähtuva valuga. Paranemine võtab tihti aega kuu või rohkem. Soovitav on vältida liigutusi ja asendeid mis tekitavad jalavalu ja tarvitada valuvaigisteid. Visiit neuroloogile selgitab põhjuse.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos