Jalavalu peale op 16.04.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
2013 juunis tehti selja op. paremal S1 sündroom. Oktoobris 2013 hakkas parem jalg uuesti valutama (enne op. oli parem jalg halvatud ja suurtes valudes) tehti MRT aprillis 2014, diagnoos on: L5/S1 paremal postop muutused, olulist fibroosi op loozhis ei tähelda, diskil on protrusioon vasemal paratsentraalsel. Muus osas olulise leiuta L3/4 ja L4/5 diskidel on vähene difuusne protrusioon, spinaalkanal ega neuroforamendi kitsenenud ei ole.
Ühesõnaga kirurgilist sekkumist õnneks ei vaja, kuid parem jalga ei lase normaalset elu elada, istudes ja seistes hakkab kohe puusas ja sääres valus, säär on nii valusaks muutund, et isegi väiksem puudutud on valulik. Kirurg ütles, et närvijuurt on opereeritud ja sinna ümber on tekkinud armkude ja see teebki valu, kuskil aasta läheb aega, et see armkude muutuks pehmeks ja siis jala valu kaob, kas see on nii? Kas on mingit muud abi, et jalg enam ei valutaks nii palju ja laseks natuke normaalsemalt elada. Taastusravis olen käinud 3 korda aga need võimlemised pole aidanud ja punktmassaz sääremarjale on leevendanud valu 1-2h-ks. Teen kepikõndi kuid jalg on hakkand ühe rohkem valutama ja kõndimine on muutunud suhteliselt valulikuks, paneb kergelt lonkama. Kas on mingit ravi või massaazi mis aitaks? Olen nõus see aasta ootama, et armkude pehmeneks aga mida ma saan veel teha, et seda jalavalu ära kannatada, ei tahaks terve see aeg tabletidest sõltuda, et iga päev söön valuvaigisteid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on närvivigastusest tingitud krooniline valu, mis vajab pikka eriravi. Tulge vastuvõtule.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos