Seljavalud 11.04.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu lugu pikka ja keeruline aga teen lühidalt.
Umbes jaanuari lõpus hakkasin tundma valu alaseljas raskete asjade kandmisel ja raske seljakotiga liikudes. Abi pole siiamaani saanud.
Esimestel kuudel tekkis valu töönädala keskel või lõpus pärast järjepideva raske töö tegemist.
Viimasel ajal tekib valu kohe nädala algul. Määrati enamlevinud valuvaigisteid perearsti poolt ja pipraplaastrid. Viimastest oli kõige rohkem kasu aga pideval kasutamisel põletas naha ära, seega enam ei saa kasutada nii tihti.

Vahepeal on muutunud ka muu töö iseloom. Vähem on raskustega tööd, raskete asjade kandmist, et selga mitte kurnata liigselt. Praeguse töö iseloom iseenesest hästi liikuv, palju kõndimist ronimist ja kergemate asjade kandmist. Sellise töö käigus tekksid valud ka juba nädala esimesel päeval.

Valu iseloom: Enamasti tekib valu tagantjärgi, näiteks järgmisel päeval, õhtul kui keha maha jahtub, pärast võimlemist (valu tekitavate harjutuste tegemist) kui ei liiguta enam, ka pärast pikka jooksu. Tunne on selline nagu selg oleks väga väsinud ja tekib tuim valu. Kui ühele korralikule tööpäevale järgneb veel viis siis on abi ainult valuvaigistitest. Selg ühe ööga välja ei puhka ja valud hakkavad kohe hommikul. Kõige rohkem on abi selili lamamisest, puhkamisest pikemaajaliselt.

Saadeti neuroloogi juurde ja sealt alaselja röntgenisse. Neuroloogi juurest olen saanud diagnoosi: "Seljalüli L5 kergelt kiilukujuline ja selgroog paremale poole kõver kergelt (Kaasasündinud) lisaks alaselja nõgusus normaalsest suurem / sügavam (Ka vist kergelt)." Kõveruse ja nõgususe põhjuseks märgitud just see kiilukujuline seljalüli. Neuroloogi soovitus valuvaigistid (dolmen ja arcoxia). Lisaks ravivõimlemine.

Ravivõimlemist teen praegu aga mingit soovitud efekti ei ole tundnud. Harjutus mida teha ei sa (põhjustab valu) on kereringid, puusaringid kerepöörded. Viimasel ajal just nendest tekib valu. See võib olla tegelik põhjus. Töö juures lihtsalt ei märganud milles asi on. Koormuse vähendamine ei andunud tulemust oluliselt. Kere vähem pööramine ja eelnimetatud harjutuste vältimine on aidanud. Lisaks olen praegu puhkusel ja tööl ei käi, seega ei teki ka valusid.

Varasemalt on esinenud ka jalavalu ja jalalihaste krampi kiskumisi. Eriti just suurtel koormustel nagu pikamaajoos või pikemaajalisem raskuste kandmine tööl.

Hetkel ei oska rohkem midagi täpsustada. Lisaküsimused teretulnud. Väga hea oleks kui teil oleks võimalik ka röntgenipilte uurida ja oma arvamust avaldada selle põhjal. Olen nõus ka lisainfot avaldama läbi e-posti, kui see on vajalik.

Küsimused millele tahaksin vastust / teise isiklikku arvamust:
Kas röntgen näitab ära ka seljalülide vaheliste plaatide olukorda?
Kas eelnimetatud kaasasündinud viga ( kiilukujuline lüli ja selgroo vale asend) suurel koormusel kahjustab lülivahelisi plaate või midagi muud?
Kuidas võib väga suur koormus seljale mõjuda minu olukorras? Kas võib midagi hullemaks minna?
Mida võiks jälgida, milliseid liigutusi proovida, et olukorrast paremat ülevaadet saada?
Mid tasuks uurida veel edaspidi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebuste järgi jääb mulje, et valu ei ole seoses närvikompressiooniga, vaid liigeste, liigeskapslite ja kõõlustega (Selgroog püsib koos väikeste liigeste abil).Soovitan pöörduda reumatoloogi poole et teha vajalikud analüüsid põhjuse tuvastamiseks.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Seljavalud

Vaevlen juba 13 aastat tugevate seljavalude ja teiste valudega.(pea ,jalad ,käed ). Valud tekkisid 2000a. peale vähi oppi. Mõni päev peale haiglast koju tulles järsku ei jõudnud enam seista minutitki püsti ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Seljaoperatsioone tehakse nii Tartus kui Tallinnas aga ainult siis, kui on võimalik sellega valusid vähendada. Peaksite kindlasti pöörduma kroonilise valu keskusesse kas Lääne Tallinna Keskhaigla või Taru ...

Loe edasi

Seljavalud ja nimmedimulopaatia

Üliõpilasest noormees hädas oma seljaga, alaseljast tehtud filmi järgi krooniline nimmedimulopaatia, perearst arvab, et kui võimlemine ei aita, võtku valuvaigisteid. On see ikka lahendus? Ülaselelja ja ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleb minna ortopeedi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mida teha

seljavalud,traumaatline spondülopaatia nimme-ristluu piirkond.koguaeg ei ole valud aga kui kuskil kõvem mats tuleb siis on valus,nii valus et on raske isegi endale sokki jalga panna.kunagi öeldi et 16 ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on põhjuseks traumajärgsed muutused nimmelülides. Vahel on vajalik korsett ja teatud harjutustest loobumine.

Dr. Ain Pajos
tel.6 748 591

Loe edasi

seljavalu

Röntgenuuringu käigus selgus, et scoliosis thoracalis et lumbalis. Spondylosis cervicalis, thoracalis et lumbalis. Osteochondrosis thoracalis. Mida see kõik eesti keeles tähendab? Kohutavad seljavalud, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on laialdaste muutustega lülisambas mis võivad olla ka valude põhjuseks. Soovitan ortopeedi või reumatoloogi läbivaatust.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Tugev seljavalu

Tere

Ma olen 21 aastane mees soost iskik kellel on terve elu tugevad seljavalud. Tavalised valuvaigistid ei aita enam üldse ja tramadolor ka mitte. Mis muid ravimeid(narkootilisi/tavalisi) ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Soovitan konsulteerida ortopeediga ja reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

schmorli herniad

tere. sooviks küsida mis või mis asjad on schmorli herniad lülide kondakt pindadel ja millest on see tekkinud?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on noores eas tugevate sidekoeliste ketaste poolt põhjustatud lülikehade muutustega. Siis võivad esineda ka seljavalud. Vanemas eas neil olulist tähendust ei ole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Seljavalud alaseljas

Tere! Olen 21 aastane noormees ja kurdan seljavalude üle. Valud on alaseljas ja kui kummardan või pingutan selga on valu nii tugev et on raskusi isegi selja sirutamisega. Kohati lööb valu selgamööda üles ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks selgitada valude põhjus. Alustada võib rö. piltidest selgroo nimmeosast.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

igapäevased seljavalud

Tere!
Mul on juba aastaid selja valud.Olen käinud pidevalt arstide juures ja mul pole midagi leitud,isegi kombuutris.Aga nüüd 15 arill võttis seljavalu jalust maha.Läksin traumapunkti,seal tehti ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Minge neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6748591

Loe edasi

seljavalud.

Tere Dr. Ain Pajos


Olen mures seljavaludega. Hommikul ärgates olen juba valu täis ja päeva lõppedes on valu ka jalgades. Päev möödub valuvaigisteid võttes. Mis teha?
kuidas saaks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla ka liigesevaludega, siis tuleks pöörduda reumatoloogi poole.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: