Käed valutavad 01.11.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Neurograafial esineb keskmises astmes n.medianuse kahjustus karpaalkanali nivoolt mõlemal käel. Muus osas kätel neurograafia normis, kas selle diagnoosiga on võimalik, et valu kiirgab õlgadeni välja? Kaelaga on ka probleemid, elukutse õmbleja. Pärast massaaži valutasid käed veel rohkem, lõpetasin neljanda korra järel ...Neuroloog saatis kirurgi vastuvõtule, kirurg lasi pildid teha kaelast ja paremast õlast ja arvas, et pean neurokirurgi vastuvõtule minema. Kohalik neuroloog mind neurokirurgile edasi ei saatnud, ei pidanud vajalikuks. Nüüd on mul saatekiri karpaalkanali op-ravi ja mure, kas mu vaevused on tingitud karpaalkanali sündroomist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Karpaalkanali sündroomi korral võib valu kiirguda mööda käsivarsi üles. Täpse diagnoosi saab siiski peale neuroloogi läbivaatust. Kui senine ravi ei ole aidanud, tuleb minna ilmselt neurokirurgi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos